fbpx

Podpora imunity

Jak na posílení imunity? Jak najít vhodné vitamíny a minerály, které Vám pomohou s tím, co trápí zrovna Vás?

Metoda pokus-omyl je jednou z cest – tou pomalejší a nákladnější. Druhou může být svěřit se do rukou profesionála a získat doporučení na míru.

Co je to imunita

Imunita je obranný mechanismus těla, který se stará o ochranu proti škodlivým látkám, bakteriím a virovým infekcím. Její posílení je důležité pro zachování zdraví a prevenci onemocnění. Můžeme si ji představit jako ochranou vestu našeho těla. Čím silnější imunita, tím zdravější život.

posílení imunity

Jak posílit imunitu přírodní cestou

Imunitu je možné posílit přírodní cestou pomocí zdravého pohybu a výživy. Je dobré pamatovat na to, co nám říkali už naše babičky a to je jíst dostatek ovoce a zeleniny, které jsou bohaté na vitamíny a minerály. Kromě toho je také vhodné zahrnout do stravy potraviny bohaté na probiotika, jako jsou například kysané mléčné výrobky, které podporují zdravou střevní mikroflóru.

Kromě výživy je důležité pamatovat na dostatečný spánek, pravidelné cvičení a pokusit se minimalizovat stresory. Asi není třeba zmiňovat, že je dobré se vyhýbat přílišnému pití alkoholu či kouření.

Imunitu lze podpořit, a v dnešní době “rychlokuřat” je to pomalu podmínkou, výživovými doplňky, jako jsou echinacea nebo ženšen.

Zdravá a rozmanitá strava

Zdravá a rozmanitá strava je základem silné iminuty. Vyhněte se přejídání jednoduchými cukry a nezdravými tuky v podobě cukrovinek, slazených nápojů, smažených jídel a podobných “lákadel”. Tyto cukry negativně ovlivňují schopnost bílých krvinek pohlcovat škodlivé bakterie. Místo sladkostí a bílého pečiva, kde se těchto látek nachází opravdu velké množství, se snažte konzumovat cereálie, ovoce a zeleninu. Za okurku bude Váš imunitní systém vděčnější než za sladkou tyčinku :).

zdravá strava

Vitamíny na podporu imunity

Pokud nezvládáte konzumovat správný objem zdravých potravin nebo si nejste jistí obsahem minerálů a vitamínu v jídle, tak je dobré doplňovat vitamíny a minerály s pomocí potravinových doplňků. Pomáháte tím předcházet jejich nedostatku v těle. Velmi prospěšné pro podporu imunity jsou probiotika, tedy živé bakterie, které se nacházejí například v kefíru a přispívají k udržení zdravé střevní mikroflóry.

V obdobích, kdy je imunita oslabená, je určitě dobré užívat látky, které stimulují Vaši imunitu, např. Echinacea, vitamín C, šípek, vitamín D, zinek. V neposlední řadě nezapomínejte na dostatečný spánek, který je nezbytný pro správné fungování celého organismu.

vitamíny a minerály

Otužování jako podpora imunity?

Existují lidé, kteří věří, že otužování ve studené vodě může zlepšit imunitu a celkové zdraví. I když vědecké důkazy pro tyto tvrzení jsou omezené, můžeme najít spousty příběhů lidí, kteří si díky otužování a dýchacím cvičením zlepšili zdraví a nebo vyřešili konkrétní zdravotní problém. Prosím dbejte při otužování na své tělo. Při zkoušení nových forem terapie nebo cvičení se vždy řiďte limity svého těla a nejlépe vždy využijte supervize profesionála. Také je vhodné se před zahájením nové aktivity poradit se svým lékařem, zejména pokud máte nějaké zdravotní problémy, které by mohly být ovlivněny otužováním.

tučňák

Zdravým pohybem k posílení imunity

Cvičení je pro naše tělo velmi důležité, nejen pro udržení dobré kondice, ale také pro posílení imunity. Pravidelné cvičení pomáhá udržovat naše tělo v dobré tělesné kondici, což může přispět k lepšímu zdraví a menšímu riziku onemocnění. Fitness může pomoci zvýšit produkci bílých krvinek, které jsou důležité pro boj s infekcemi. Z tohoto důvodu je důležité, abychom se snažili zařadit alespoň nějakou fyzickou aktivitu do našeho každodenního života.

Imunita 1

Jak posílit imunitu u dětí

Posílení imunity u dětí může být dosaženo pomocí stejných metod jako u dospělého jedince, tedy díky zdravému stravování a životního stylu. Je důležité zahrnout do stravy dostatek ovoce a zeleniny, bohaté na vitaminy, minerály a vlákninu (např. rajče, okurka, paprika). Kromě toho je vhodné podporovat konzumaci potravin bohatých na probiotika, jako jsou například jogurty, které pomáhají udržovat zdravou střevní mikroflóru, která přispívá k celkové “dobré náladě” dítěte.

Dalším krokem ke zlepšení imunity u dětí je udržovat je aktivní. Projít se každý den po venku by měl být úplný základ. Dobré jsou různé kroužky, které pomáhají zlepšovat celkovou fyzickou kondici. Důležitý je kvalitní spánek. Je dobré minimalizovat stres a udržovat děti v bezpečném a zdravém prostředí. Je důležité naučit děti i základním hygienickým návykum. Za zvážení stojí i užívní doplňků stravy, ale VŽDY VYBÍREJTE TAKOVÉ, KTERÉ JSOU VHODNÉ PRO DĚTI.

Jak posílit imunitu v těhotenství

Posílit imunitu během těhotenství je důležité nejen pro zdraví matky, ale i nenarozeného dítěte. Prvním krokem k posílení imunity je zdravá strava bohatá na vitaminy a minerály, jako jsou například:

  • vitamin C,
  • železo (v průběhu těhotenství se potřeba železa přibližně zdvojnásobuje) a
  • zinek (během těhotenství se potřeba zinku zvyšuje cca o 2 miligramy).

Dalším důležitým faktorem je dostatečný spánek a fyzická aktivita. Je dobré vyhýbat se stresu, udržovat dobrou hygienu a minimalizovat kontakt s nemocnými.

 

Jak se projevuje oslabená imunita

Častým projevem oslabené imunity bývá opakované nachlazení a infekce, jako jsou chřipka či angína. Dále se může objevovat dlouhodobá únava a snížená odolnost vůči stresu. Oslabená imunita se může projevovat i delším hojením ran. 

Oslabená imunita se také může projevovat zvýšenou citlivostí na alergeny a vyšším rizikem vzniku autoimunitních onemocnění. U některých lidí se mohou objevovat i kožní problémy, jako například ekzém.

NEPODCEŇUJTE TYTO PROJEVY A ŘEŠTE JE VČAS!

Proč řešit posílení imunity s profesionálem?

Existuje několik důvodů, proč byste měli zvolit profesionální pomoc při snaze o posílení svého imunitního systému:

 

  1. Profesionální odborníci jsou vyškoleni v oblasti zdraví a wellness a dokážou vám poskytnout cenné rady a pomoc při zlepšování vašeho imunitního systému.
  2. Můžou vybrat nejvhodnější metody a přístupy pro vaše individuální potřeby a situaci.
  3. S profesionálním přístupem můžete mít jistotu, že vaše snaha o posílení imunity bude účinná a bezpečná.
  4. Nezávislé pokusy o zlepšení imunitního systému mohou být riskantní a méně efektivní, než pokud byste se obrátili na odborníka.

Proč řešit podporu imunity se mnou?

Jsem Tomáš:

  • Certifikovaný výživový poradce se státní zkouškou,
  • autorizovaná osoba pro státní zkoušku z profesní kvalifikace Výživový poradce a Lifestyle Coach

Pocházím z rodiny lékařů, takže zdraví a zdravý životní styl u mě mají dlouhou tradici.

Pomáhám lidem s jejich zdravím pomocí nejmodernějších technologií zkoumání buněk lidského těla, abych odhalil příčiny problémů a pomohl vám cítit se opět dobře ve svém těle.

Nabízím celostní přístup a snažím se vždy dostat k příčině problému.

Pokud máte stejný pohled jako já, jste na správném místě a jsem tu, abych vám pomohl.

tomáš růžička v lese

Více jak 14 let zkušeností.

Jsem certifikovaný výživový poradce.

Pomohl jsem více než 2000 klientů.

[dnxte_testimonial_parent dnxt_testimonial_autoplay_delay=”7000″ _builder_version=”4.19.2″ _module_preset=”default” global_colors_info=”{}”][dnxte_testimonial_child dnxte_testimonial_name=”Markéta” dnxte_testimonial_description=”

Tom mě naučil jíst potraviny, které jsem dříve přehlížela a dodržovat pitný režim.
Lepší se mi spánek, mám kvalitnější pleť a vlasy, zmizelo mi akné. Za to vše vděčím Tomovi a jeho komplexnímu přístupu.

” _builder_version=”4.19.2″ _module_preset=”default” global_colors_info=”{}”][/dnxte_testimonial_child][dnxte_testimonial_child dnxte_testimonial_name=”Michal” dnxte_testimonial_description=”

Už je to déle než rok, co aplikuji principy Toma a zatím, musím zaklepat, se mi vyhýbá zranění.
Zároveň ale pociťuji, že se cítím lépe i po imunitní stránce a zlepšily se mi alergické
projevy.

” _builder_version=”4.19.2″ _module_preset=”default” global_colors_info=”{}”][/dnxte_testimonial_child][/dnxte_testimonial_parent]

Zarezervujte si konzultaci zdarma

Zkušenosti mých klientů

F.A.Q

Jaká je role vitamínu C pro imunitu?

Vitamín C je důležitý vitamín pro správné fungování imunity. Zejména pro kuřáky, těhotné a kojící ženy a starší osoby. Často se užívá v kombinaci se selenem a zinkem.

Jaká je role probiotik pro funkci imunity?

Probiotika jsou prospěšné bakterie, které zlepšují stav střevní mikroflóry v tlustém střevě, což je jeden z nejdůležitějších imunitních orgánů v lidském těle.

Jaké vitamíny a minerály používat v období oslabené imunity?

Pro podpoření imunity je dobré užívat echinaceu, vitamin C, vitamin D, šípek, zinek.