fbpx

Posilněte svou imunitu 3x jinak

Často trpíte nachlazením, rýmou nebo máte zánět i při sebemenším problému? Antibiotika však nejsou vždy řešením a problém může být právě na straně snížené obranyschopnosti vaší imunity. Právě v zimním období je potřeba, aby váš imunitní systém pracoval jako perfektně seřízený stroj. Proto je potřeba mu pomoci a posílit jej. Pojďme se společně podívat na 3 rychlé tipy, jak imunitu efektivně zlepšit.

Zdravá a pestrá strava

Vyhnete se jídlu, které je připravené už v obchodě. Taky omezte slazené limonády a tzv. rychlé cukry, které vašemu tělu dlouhodobě neprospívají. Různé sušenky, oplatky nebo i trvanlivé pečivo tak nahraďte ovocem a zeleninou. Právě tohle jsou skryté procesy, které opětovně nastartují vaši imunitu.

Nezapomeňte na vitamíny a minerály

Na tyhle pomocníky přijde čas, když příjem běžné stravy během dne nepokrývá příjem důležitých vitamínů a minerálu a hrozí proto jejich nedostatek v těle. Nejdůležitější pro správné fungování imunity je osvědčený vitamín C, nejlépe v kombinaci se selenem a zinkem. Zaměřte se proto na ně. Je vhodné je doplňovat buď v rozpustné formě nebo tabletách, abyste byli v obraze, jestli přijímáte správně stanovenou dávku.

Probiotika

Nejen působí na restart imunity, ale také příznivě ovlivňují stav střevní mikroflóry v tlustém střevě, což je jeden z nejdůležitějších imunitních orgánů v lidském těle. Starají se o to, aby v trávicím traktu nepřežívaly patogenní mikroorganismy. Je vhodné je průběžně doplňovat a nespoléhat se na ně jenom po užívání antibiotik.

Často trpíte nachlazením, rýmou nebo máte zánět i při sebemenším problému?Pojďme se společně podívat na 3 rychlé tipy, jak imunitu efektivně zlepšit. Zaměřte se na pestrou stravu, dostatek vitamínů nebo probiotika.